آرشیو اخبار

پروژه راهسازی بخش سیوان

🔸 بازدید فرماندارایلام و مدیرکل راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی سیوان

🔸 بازدید فرماندارایلام و مدیرکل راه و شهرسازی از پروژه های راهسازی سیوان 🔹 گراوند فرماندار ایلام و کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان به همراه بخشدار از دو پروژه کله کبود و سه راهی ایلام-ملکشاهی-میشخاص بازدید کردند 🔸در این بازدید فرماندار ایلام با اشاره به اختصاص اعتبار لازم برای هر دو پروژه بر تسریع در روند اجرای این پروژه ها تاکید کرد. 🔹 مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز گفت : تمام تلاش خود را برای به پایان رساندن پروژه های مذکور به کار خواهیم بست. 🔸 بخشدار سیوان نیز ضمن تشکر از تلاش های فرماندار ایلام و مدیرکل راه و شهرسازی گفت: اصلی ترین زیرساخت توسعه بخش گسترش راه است، بخش سیوان ظرفیت و پتانسیل بالایی در جذب گردشگر و توسعه باغات و کشاورزی دارد که در صورت تکمیل راه این مهم دست یافتنی می شود. 🔹گفتنی است در طول یکماه گذشته این پنجمین حضور فرماندار در بخش و تلاش برای حل مشکلات است.

مردم بزرگ کارهای بزرگ می کنند‍ ‍

جلسه با معارضان محلی پروژه های راهسازی بخش سیوان

فرماندار ایلام: مردم بزرگ کارهای بزرگ می کنند‍ ‍ گراوند در جلسه با معارضان محلی پروژه های راهسازی بخش سیوان که در محل بخشداری برگزار شد گفت: مردم میشخاص نشان دادند که در طول نسلهای گذشته همواره اهل تعامل بوده و به همکاری و همیاری با دولت و نظام شهره اند. وی گفت: توسعه راه در هر منطقه ای سرمنشا خیر و برکت بوده از طرفی منجر به تسهیل در دسترسی به مرکز می شود و از طرفی زمینه ساز سرمایه گذاری های بزرگ و خروج از بن بست محرومیت می شود. 🔹گراوند با تقدیر از خرد جمعی حاکم در منطقه از همکاری و تعامل مردم با اجرای پروژه های عمرانی در بخش تشکر کرد. 🔹فرماندار ایلام در این جلسه با بیان اینکه تامین نیازهای مردم و فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای توسعه وظیفه دولت است، گفت: همراهی و همیاری مردم با مسئولین همواره بسیاری از گره ها را باز کرده که خوشبختانه این سنت خوب مردم میشخاص همواره در طول نسل ها تداوم یافته است. 🔸درپایان این جلسه معارضین محلی پروژه کله کبود ضمن اعلام رضایت خود با ادامه و اجرای پروژه از زحمات استاندار، فرماندار، مدیر کل راه و شهرسازی و بخشدار تشکر کردند.

👈جانم را فدای امنیت روانی مردم میکنم

بازدید از بخش سیوان ودیدار با مردم

👈جانم را فدای امنیت روانی مردم میکنم 🔹 #فرماندار_ایلام گفت: امنیت روحی و روانی مردم ارتباط مستقیمی با ارامش، شیوه زندگی و نشاط اجتماعی مردم دارد، اگر کسی این نظم و امنیت پایدار را مختل کند با وی برخورد می شود. 🔹فرماندار ایلام در دیدار با مردم و بازدید از خطوط ارتباطی بخش #سیوان گفت:داشتن خطوط ارتباطی یکی از حداقل های زندگی روزمره مردم است که باید دستگاههای مرتبط در این زمینه کوشا باشند. 🔹گراوند با تاکید بر ایمن سازی شبکه مخابراتی و تسهیل در آنتن دهی بیان کرد: در جهت ایمن سازی فیبر نوری و توسعه خطوط ارتباطی ضرورت دارد مخابرات طرحی را تهیه و نسبت به زمینی کردن فیبر نوری و توسعه شبکه موبایل و اینترنت پرسرعت در منطقه اقدام نماید. 🔹فرماندار ایلام در پایان با اشاره به اینکه امروزه در عصر ارتباطات باید همگام با پیشرفت های جهانی حرکت کرد ابراز داشت: نمی توان به دلیل کمبود امکانات ویا نبود تجهیزات فرصت پیشرفت را از جوانان توانمند این منطقه گرفت. وی گفت:در دسترسی به پیشرفت های جهانی باید در شرایط برابری قرار داشته باشند. 🔹فرماندار ایلام با تاکید بر اتصال خطوط ثابت روستاهای قجر، چشمه داوی، شانکبود و زردآلوآباد خواستار تقویت آنتن دهی شبکه همراه اول در روستاهای بخش شد. لازم به ذکر است که به محض اطلاع از قطع ارتباط تلفن دهستان میشخاص، گراوند فرماندار ایلام علی رغم مشغله کاری در روز تعطیل به اتفاق معاون عمرانی فرمانداری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل حضور یافت.

چهارمین بازدید فرماندار ایلام از روستاهای بخش سیوان

بازدید از روستاهای بخش سیوان ودیدار با مردم

چهارمین بازدید فرماندار ایلام از روستاهای بخش سیوان فرماندار ایلام بعد از انتصاب برای چهارمین بار با هدف بررسی مشکلات منطقه وبرنامه ریزی برای رفع مشکلات و اطلاع از خواسته ها و نیازهای مردم در برنامه ده گردشی به سیوان سفر کرد و از نزدیک در جریان مشکلات روستاهای طولاب ، زردآلو آباد، محمودآباد، جعفرآباد، قجر، چشمه داوی و شانکبود قرار گرفت. در این بازدیدها فرماندار ضمن بیان بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در روستاها، از تلاشهای بی وقفه استاندار ایلام در پیگیری و اختصاص اعتبارات و رایزنی برای حل مشکلات مردم استان در سطح ملی تشکر کرد. فرماندار پس از بازدید از پروژه های عمرانی روستاهای بخش سیوان با مردم دیدار وگفتگو کردند و از نزدیک مسائل ومشکلات آنها را مورد بررسی قرار دادند. خیرالله گراوند در دیدار با مردم گفت: توسعه روستاها از مهمترین اولویت دولت است که در این خصوص همراهی و تعامل بیش از پیش مردم با مسئولین را می طلبد.

روز خبر نگار گرامی باد

💫پیام تبریک فرماندار ایلام بمناسبت روز خبرنگار

💫پیام تبریک فرماندار ایلام بمناسبت روز خبرنگار گراوند فرماندار شهرستان ایلام در پیامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران تبریک گفت. ایشان بیان کرد هفدهم مرداد به عنوان روز خبرنگار فرصت ارزشمندی است تا از جایگاه معنوی، زحمات و تلاشهای صادقانه اصحاب رسانه در مسیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه تقدیر به عمل آید. وی تلاش خبرنگاران را زمینه ساز آگاهی، شفافیت، تقویت اعتماد اجتماعی و ایجاد امیدواری و آرامش در جامعه بیان کرد و گفت امروز به این امر باید بیش از زمانی پرداخته شود. فرماندار ایلام در ادامه اظهار داشت: اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به ویژه شهید محمود صارمی و تبریک این روز به همه خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع رسانی در استان، از توجه و اهتمام ویژه این عزیزان در انعکاس اخبار، اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و خدمات دولت و نظام ‌تشکر و قدردانی نموده، از درگاه خداوند متعال برای همگان  سلامتی و توفيق روز افزون مسئلت می نمایم. خیرالله گراوند فرماندار شهرستان ایلام

بهسازی ومقاوم سازی مدارس فرسوده یک ضرورت است

فرماندار ایلام

بهسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده یک ضرورت است فرماندار شهرستان ایلام گفت: بستر و زمینه لازم برای مشارکت خود جوش کلیه دستگاههای اجرایی و آحاد جامعه در نظام تعلیم و تربیت برای تحقق اهداف مطلوب آموزشی باید فراهم گردد. گراوند تصریح کرد: جلب اعتماد عمومی در این بخش زمانی محقق می شود که کلیه راههای ممکن جهت این مشارکت گسترده آنالیز و بستر مناسب فراهم شود. ایشان بر استفاده از ظرفیت خیرین وگروههای جهادی تاکید کرد و افزود: برای توسعه، ساخت و تجهیز مدارس باید از همین ظرفیت های موجود استفاده کرد و دستگاههای اجرایی و خدمات رسان به آموزش و پرورش به عنوان یکی از مقوله های مهم اجتماعی و زیر بنای توسعه اجتماعی کمک کنند. فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اجرای پروژه مهر گفت: مجموعه اقداماتي هر ساله در آموزش و پرورش به منظور آماده سازي مدارس و بازگشايي تحت عنوان پروژه مهر اجراء مي شود كه سال تحصيلي جديد نيز با اتكاء به تجارب سنوات گذشته بايد با دقت عمل خاصي وبهتر از سالهای گذشته اجرايي گردد.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شهر چوار با حضور فرماندار و هیات همراه.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شهر چوار با حضور فرماندار و هیات همراه.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شهر چوار با حضور فرماندار و هیات همراه. گراوند فرماندار ایلام به اتفاق معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، بخشدار، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار چوار و هیات همراه با حضور در گلزار شهدا، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام و دیدار با امام جمعه از پارک خطی، محل رانش زمین و پروژه های عمرانی سطح شهر چوار و مراکز درمانی بازدید کردند.

همایش معرفی و تبیین ۶ تا ۱۲ تیرماه و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور آحاد مردم، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین و مسئولین در مسجد جامع شهر ایلام .

همایش معرفی و تبیین ۶ تا ۱۲ تیرماه و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور آحاد مردم، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین و مسئولین در مسجد جامع شهر ایلام .

همایش معرفی و تبیین ۶ تا ۱۲ تیرماه و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با حضور آحاد مردم، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین و مسئولین در مسجد جامع شهر ایلام .

فرمانداری ایلام

فرماندار در خلال نشست شورای اداری در جمع خبرنگاران هدف از تشکیل این جلسه را هم اندیشی جهت برگزاری هر چه بهتر چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شهرستان بیان کرد.

💫معروف بسطامی، فرماندار ایلام، روز سه شنبه در خلال نشست شورای اداری شهرستان ایلام در جمع اصحاب رسانه و خبرنگار صداو سیما مرکز ایلام اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات، هم اندیشی بین مدیران در راستای بهتر اجرا شدن برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

فرمانداری ایلام

فرماندار: برنامه های دهه فجر با محوریت مردمی برگزار شود.

برنامه های دهه فجر با محوریت مردمی برگزار شود 💫فرماندار ایلام گفت: برنامه های چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجربا مشارکت همه دستگاه ها و محوریت مردمی و متناسب با ایام فاطمیه برگزار شود. معروف بسطامی روز یکشنبه در نشست ستاد دهه مبارک فجر، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با حضور و مشارکت پرشور مردم سلحشور به ثمر رسید و ضرورت دارد برنامه های دهه مبارک فجر امسال برای تمام اقشار برنامه ریزی شود.

فرمانداری ایلام

فرماندار ایلام گفت: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و رعایت استانداردهای لازم در کنار اطلاع رسانی به موقع و فراهم کردن تمهیدات در شرایط خاص، یک امر ضروری است

🔴فرماندار ایلام گفت: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و رعایت استانداردهای لازم در کنار اطلاع رسانی به موقع و فراهم کردن تمهیدات در شرایط خاص، یک امر ضروری است. وی تاکید کرد دستگاهها ضمن بروز کردن امکانات خود جوری برنامه ریزی کنند نقاطی که در بحرانهای گذشته از جمله در بحث عمران شهری دچار خسارات بودیم را تقویت کنند. ایشان در ادامه گفت: شرکت نفت مکلف به تامین سوخت جایگزین و مورد نیاز مرغداری ها، نانوایی ها و مدارس است و لازم است در زمان بحران پاسخگوی نیاز شهروندان باشند. رئیس ستاد مدیریت بحران ایلام با بیان اینکه ادارات شهرستان باید سیستم 2 گانه سوز خود را آماده و آزمایش کنند، اضافه کرد: راهداری اقدامات لازم در ارتباط با پیشگیری و در کنار آن اطلاع رسانی به موقع و امداد رسانی را انجام دهد. وی با تاکید بر اینکه مسئولان دستگاه های عضو ستاد لازم است در دسترس باشند، گفت: حضور همه مدیران در زمان وقوع بحران ضروری است.

فرمانداری ایلام

نشست تخصصی سازمانهای مردم نهاد شهرستان

💫فرماندار ایلام در نشست تخصصی سازمانهای مردم نهاد شهرستان با محوریت تبیین دستاورد های چهل ساله انقلاب اسلامی، سازمانهای مردم نهاد را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب بعنوان یک نهاد مشارکتی مردمی در همه زمینه ها برشمرد و بیان کرد با توجه به محوریت مردم در همه مسائل و موضوعات می توان ایران را دمکراتیک ترین کشور دنیا معرفی کرد. ایشان در ادامه گفت: موضوعی که باید به آن پرداخته شود بحث تربیت نهادهای مدنی است که در دولتهای مختلف دچار فرازو نشیبها و اعمال سلیقه هایی شدند ولی در دولت تدبیر وامید این نگاه به سازمانهای مردم نهاد عوض شده و دولت آنها را بعنوان بازوان توانمند حاکمیت و نظام می شناسد و این در دولت دوازدهم به عینه مشاهده می شود که نمونه آن صدور بیش از 72مجوز فعالیت موسسات و سازمانهای مردم در شهرستان ایلام ثبت شده است. بسطامی اظهار کرد ایلام یکی از فعال ترین شهرستانها در حوزه سازمانهای مردم نهاد از لحاظ فعالیت، تعداد و کارآمدی می باشد.