آرشیو اخبار

فرماندار ایلام: مبنای کار ما در انتخابات، قانون است.

جلسه شورای اداری شهرستان، انتخابات

فرماندار ایلام: مبنای کار ما در انتخابات، قانون است.   💫فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه مبنای کار ما در انتخابات، قانون است. به اهمیت برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت برابر قانون همه  دستگاههای دولتی موظفند از همه امکانات سخت افزاری ونرم افزاری خود در برگزاری انتخابات با فرمانداری همکاری کنند.

فرماندار در جلسه شورای اداری با ترویج تفکر بسیجی و کار برای رضای خدا به تمامی اهداف و قله های موفقیت دست خواهیم یافت.

جلسه شورای اداری، هفته بسیج

فرماندار در جلسه شورای اداری با ترویج تفکر بسیجی و کار برای رضای خدا به تمامی اهداف و قله های موفقیت دست خواهیم یافت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، خیرالله گراوند ابتدای جلسه شورای اداری در سخنان خود با تبریک هفته بسیج به تبیین سخنان حضرت امام خمینی(ره) پرداخت و اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب و موسس نهاد مردمی بسیج در ۵ آذر ۱۳۵۸ با درایت و هوشمندی تمام با تأسیس و تشکیل نهاد ۲۰ میلیونی بسیج،سالیان متمادی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیمه کرد.

تاکید فرماندار بر لزوم مشارکت خود مردم در ساخت و بهسازی روستا

💫هفتمین بازدید میدانی گراوند فرماندار ایلام و هیات همراه از روستاهای بخش چوار

💫هفتمین بازدید میدانی گراوند فرماندار ایلام و هیات همراه از روستاهای بخش چوار 💫گراوند فرماندار ایلام، جاسمی معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان و هیات همراه از روستاهای دهستان بولی بخش چوار جهت بررسی مسائل و مشکلات زیرساختی روستاها از جمله جاده دسترسی، آب شرب، ضعف آنتن دهی تلفن همراه برخی روستاها بازدید و با مردم منطقه دیدار و گفتگو کردند. ابتدای این بازدید فرماندار ایلام در جمع مردم این روستاها با اشاره به عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص عمران و آبادانی و پیگیری مطالبات روستائیان بر اجرای بموقع پروژه های عمرانی و آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات اسفندماه سال جاری تاکید و اظهار داشت: روستائیان یکی از اقشار زحمتکش جامعه هستند و مسئولان باید برای رفع مشکلات آنان تلاش کنند. وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت خود مردم در ساخت و بهسازی روستا اظهارداشت: برای داشتن روستایی آباد باید اعضای شورا های اسلامی، دهیاران، مردم روستا با کمک به دولت در آبادانی روستا شرکت کنند. @shahrestaneilam

فرماندار: ایکی از مولفه های توسعه ایجاد راههاست.

بازدید میدانی فرماندار از اجرای آسفالت جاده تجریان به بانخشک بخش چوار

بازدید میدانی فرماندار از اجرای آسفالت جاده تجریان به بانخشک بخش چوار با پی گیریها و بازدیدهای مستمر فرماندار جاده تجریان به بانخشک در حال اجرای آسفالت است.

تاکید فرماندار بر پرداخت مطالبات بحق کارگران

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان

جلسه كميسيون كارگري شهرستان ایلام برگزار شد . جلسه كميسيون كارگري شهرستان به ریاست گراوند فرماندار ایلام و اعضاي اين كميسيون در محل فرمانداري برگزار شد. در اين نشست اهم مسائل و مشكلات كارگري شهرستان، از جمله پی گیری مطالبات کارگران سد گلال و کارکنان مشمول قانون کار تحت پیمان شرکت آفتاب تابان زاگرس فعال در دانشگاه علوم پزشکی بررسي شد .

رویکردی جدید در خدمات رسانی و میز خدمت بین مردم.

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان در روستای سرطاف(شهرک شهید کشوری)

رویکردی جدید در خدمات رسانی و میز خدمت بین مردم. برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان در روستای سرطاف(شهرک شهید کشوری) به منظور بررسی میدانی و مشکلات زیرساختی بخش مرکزی به ویژه روستای سرطاف جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست گراوند فرماندار ایلام و با حضور معاونین فرمانداری، بخشدار مرکزی، مدیران شهرستان، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا در مسجد فاطمه الزهرا (س) روستا برگزار گردید که ضمن بازدید از زیرساختهای روستا تصمیماتی اتخاذ گردید توجه به بهداشت و درمان بررسی استقرار رادیو گرافی دندان و خدمات حوزه سلامت -آسفالت معابر _احداث کانال و هدایت آبهای سطحی _شانه سازی و بهسازی مسیر حدفاصل میدان قران تا ورودی روستا -آمادگی مدیران جهت مقابله با بحران بخصوص در بارندگیهای فصل پاییز و.. قسمتی از مصوبات جلسه مذکور بود. در ادامه فرماندار ضمن تشریح بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید در آبادانی روستاها از حمایتهای استاندار و همراهی مردم در برگزاری حماسه اربعین تقدیر کرد. گفتنی است این اقدام فرماندار در بررسی میدانی مشکلات و حضور مدیران شهرستانی در محل رویکرد جدیدی بوده و رضایتمندی مردم را در به دنبال دارد. @shahrestaneilam

فرماندار ایلام: ایجاد نشاط در جامعه از اولویتهای دولت تدبیر وامید است

نشست کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی شهرستان

فرماندار ایلام: ایجاد نشاط در جامعه از اولویتهای دولت تدبیر وامید است فرماندار ایلام گفت:ایجاد نشاط در جامعه از اولویتهای دولت تدبیر وامید است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ایلام، خیر الله گراوند درنشست کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی شهرستان با تاکید برتوجه به مناطق حاشیه نشین وضرورت نیازسنجی وبرنامه ریزی برای حل مشکلات این مناطق خواستارهماهنگی وتعامل دستگاههای فرهنگی، خدمات رسان وبخش خصوصی شد. وی تصریح کرد: اگر چه امروزه پدیده حاشیه نشینی زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی بسیاری برای مناطق درگیر است، اما انجام مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی و فراهم اوردن زیرساخت های ضروری در این نقاط می تواند منجر به توانمندسازی این مناطق شود. فرماندار ایلام گفت: توجه نکردن به این معضل اجتماعی می‌تواند پیامدهای منفی متعددی را هم برای ساکنان این مناطق و هم برای جامعه داشته باشد اما نباید اجازه داد که تفکرات منفی در جامعه شکل بگیرد و منجر به افزایش نا امیدی مردم و بدبینی مردم به دولت و نظام شود. وی افزود: اگر چه مناطق حاشیه نشین شاید غیر قانونی شکل گرفته باشند اما دسترسی به امکانات مناسب شهری، بهداشتی، مسکن، آموزشی و رفاهی حق ساکنان ان مناطق است که باید دستگاههای خدمات رسان این مهم را پیگیری نمایند. گراوند درپایان ضمن تقدیراز شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ایلام بخاطر ایجاد فضای پر نشاط در جامعه وبرگزاری جشنها و مراسمات در محلات مختلف شهر ایلام بیان داشت: تزریق امید به جامعه و ایجاد روحیه نشاط می تواند زمینه ساز کاهش بسیاری از آسیبهای اجتماعی گردد.

فرماندار: هر موضوعی که با رای اکثریت شکل گیرد موفقیتش نیز بیشتر است

زنگ آغاز انتخابات شورای دانش آموزی

‍ ‍ انتخابات شورای دانش آموزی در مدرسه آل یاسین با حضور فرماندار ایلام برگزار شد فرماندار ایلام روز چهارشنبه در انتخابات شورای دانش آموزی دبیرستان آل یاسین اظهار داشت: انتخابات اعضای شوراهای دانش‌آموزی، دانش آموزان را برای رقابت و شرکت در تصمیم‌گیری‌ها و امور مدرسه و بعد از آن کارهای بزرگتر در جامعه آماده می کند. خیراله گراوند افزود: ارکان نظام ما توسط رای دهنده ها شکل می گیرد و هر موضوعی که با رای اکثریت شکل گیرد موفقیت نیز بیشتر است. وی یادآور شد: نامزدهای شوراهای دانش آموزی باید برای کسب آراء بیشتر تبلیغات جذاب تری از رقیب خود در معرض دید همکلاسی ها قرار دهند. فرماندار ایلام گفت: دانش آموزان باید با خود باوری و اعتماد به نفس پیش روند تا جامعه نیز آنان را بپذیرد و در کنار تحصیل فعالیت و نشاط هم داشته باشند چرا که جوانان و نوجوانان ما آینده ساز این مملکت هستند. وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات مجلس نیز در اسفندماه برگزار می شود و امیدواریم با مشارکت مردم و برنامه ریزی نامزدها و تبلیغ اهداف خود این انتخابات نیز بخوبی برگزار شود. گراوند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به همایش اربعین گفت: 60 درصد زائران مرز مهران را برای سفر به عتبات انتخاب کردند که با تلاش استاندار و همه دستگاه های اجرایی بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

فرماندار ایلام: اعضای کمیته حقوقی انتخابات بایستی جدیدترین قوانین ، مصوبات و دستور العملهای مرتبط با انتخابات را مورد مطالعه قرار دهند و از نحوه اجرای آنها در جریان برگزاری انتخابات آگاهی داشته باشند.

شست کمیته حقوقی ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

نشست کمیته حقوقی ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرکز حوزه انتخابیه ایلام برگزار گردید. در این جلسه گراوند فرماندار ایلام و رئیس ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی ،با اشاره به آگاهی اعضاء این کمیته از جدیدترین دستورالعمل های انتخاباتی تأکید کرد: اعضای کمیته حقوقی انتخابات بایستی جدیدترین قوانین ، مصوبات و دستور العملهای مرتبط با انتخابات را مورد مطالعه قرار دهند و از نحوه اجرای آنها در جریان برگزاری انتخابات آگاهی داشته باشند. وی در تشریح وظایف کمیته حقوقی انتخابات اظهار کرد: اعضای این کمیته بایستی نسبت به آگاهی بخشی قانون و حقوق انتخابات به عوامل برگزاری و مردم اهتمام لازم را داشته باشند . گراوند همچنین در خصوص تعامل این کمیته با سایر عوامل اجرایی انتخابات بیان داشت: همکاری مجّدانه با هیأت های متولی برگزاری انتخابات و سایر کمیته های مرتبط با انتخابات شهرستان می بایست تعاملی دوسویه و مبتنی بر هم اندیشی باشد . در ادامه این نشست هر یک از اعضاء کمیته حقوقی پیشنهادات و نکته نظرات خود را بیان کردند .

فرماندار: تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم با حضور حدکثری مردم

نشست فرماندار با مسئولین کمیته های ستاد انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلام

نشست هم اندیشی اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ریاست گراوند فرماندار و رئیس ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی و مسئولین کمیته های ستاد انتخابات برگزار شد. به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه ایلام؛ گراوند با بیان اینکه عامل موفقیت در یک سازمان داشتن اطلاعات است، بیان داشت لازمه اجرای قانون، تسلط بر آن است و اعضای ستاد باید با قوانین مختلف انتخابات کاملا آگاه و بر آن مسلط باشند. ایشان در ادامه تاکید کرد: چهار اصل مهم در انتخابات زمینه سازی برای مشارکت حداکثری، قانون مداری، امانت داری و بی طرفی است که همه ما باید این اصول را رعایت و سرلوحه کار خود قرار دهیم. وی ابراز امیدواری کرد با تلاش و همدلی که بین همه مسئولان و دست اندرکاران است شاهد برگزاری انتخاباتی با حضور حداکثری، قانونمند، سالم و باشکوه اسفندماه در مرکز حوزه انتخابیه ایلام خواهیم بود.

فرماندار برتقویت زیرساختها درحوزه مختلف برای برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور با حضور حداکثری مردم تاکید کرد.

نشست بررسی زیر ساختهای انتخابات 98

فرماندار برتقویت زیرساختها درحوزه مختلف برای برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور با حضور حداکثری مردم تاکید کرد. گراوند در نشست ستاد انتخابات که با محوریت تقویت زیرساختهای انتخابات برگزار شد اظهار كرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات در مرکز حوزه انتخابیه ایلام فراهم است.

با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور.

افتتاح زیر گذر رسالت شهر ایلام در هفته دولت

امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در مراسم افتتاح زیرگذر رسالت شهر ایلام: 🔹۸ سال ایلام درگیر جنگ بود عملا مجالی برای کار عمرانی در این دیار نبود، اما مردم این دیار لحظه ای در دفاع از کشور کم نگذاشتند؛ آنها دین خود را به نظام و انقلاب و کشور ادا کرده اند و امروز نوبت ما است که جواب این همه رشادت و فداکاری و ایثارگری ایلامیان را بدهیم. 🔹امروز ۲۲۹ پروژه به مناسبت هفته دولت در ایلام افتتاح و کلنگ زنی می شود اما قسمت اعظم پروژه های مهم استان در سفر رئیس جمهور محترم به استان ایلام افتتاح و کلنگ زنی می شود و این حداقل کاری است که می توانیم در مقابل عظمت و شکوه مردم ایلام انجام دهیم. 🔹لازم می دانم اینجا از یک سال کار و تلاش مسئولان استان و در راس آن استاندار پرتلاش و توانمند ایلام تشکر و قدردانی کنم.